U nedjelju, 19.09.2010. godine, sa početkom u 17:00 sati, u prepunoj sali Doma kulture (Centar za obrazovanje i kulturu) održana je javna tribina pod nazivom „Vjerom protiv droge“. Pošto je vladao veliki interes za ovu tribinu i gostovanje hafiza Bugarija, koordinacioni odbor je planirao održavanje iste na otvorenom, tačnije na školskom igralištu OŠ „Gornji Vakuf“.
U saradnji da direktorom Osnovne škole, navijačima Red Uniona i MUP-om, bilo je obezbijeđeno 500 stolica, bina, tepisi, redarstvo i policijsko obezbijeđenje.
Međutim, zbog vremenskih nepogoda, tribina je ipak održana u Domu kulture, kao što je bilo i najavljeno.
Prije samog početka tribine, iako je bio potvrdio svoj dolazak i uskopljanski župnik fra Vinko Marković, zbog iznenadnih i neodloženih poslova, nije mogao biti prisutan.
Prisutnima su se svojim životnm pričama obratili: Muhamed Gazić, inače predsjednik mladog ali aktivnog udruženja u borbi protiv ovisnosti „Stop ovisnosti“ i Almir Karadža, koji je također veoma aktivan kada je u pitanju rad u komunama za odvikavanje.
Hafiz Sulejman Bugari je, na svoj prepoznatljiv način, prisutnima objasnio značaj vjere i način traženja zadovoljstva u životu.
Tribina je završena postavljanjem pitanja, a na samom kraju, Udruženje porodica šehida i koordinacioni odbor, uručili su hafizu knjigu „Mnografija šehida Gornjeg Vakufa“, kao znak pažnje za njegov trud, zalaganje i pozivanje na dobro.
Prilog pripremio: Saudin Cokoja
|